Ako kolegov kamarát prevychoval úplatkárskeho gynekológa.

Autor: Ján Sýkora | 26.1.2006 o 6:56 | Karma článku: 14,48 | Prečítané:  18387x

            V každom povolaní sa nájdu slušní, obetaví ľudia, pre ktorých je ich práca koníčkom i poslaním a ktorí sa snažia iným pomáhať i nad rámec svojich povinností. A rovnako sa nájdu i čierne ovce, ktoré parazitujú na ostatných a chcú ich iba zneužiť. Je úplne jedno, či sa jedná o policajtov, úradníkov, učiteľov, lekárov alebo inú profesiu. Vždy sa nájde nejaká čierna ovca, čo kazí dobré meno celému kŕdľu, nikdy nie je možné kvôli jednej čiernej ovci hádzať celý kŕdeľ do jedného vreca a vždy je možné sa ju pokúsiť prevychovať. A kolegovmu kamarátovi sa takto podarilo úspešne prevychovať jedného úplatkárskeho gynekológa.

Keď manželka rodila po prvý krát v pôrodnici v Bratislave na Bezručovaj, nedal som personálu bežný úplatok a manželka dieťa porodila úplne sama, bez akéhokoľvek lekárskej pomoci. Prišlo to na ňu okolo šiestej ráno, stará smena už dávno z nemocnice odišla a nová ešte stále nenastúpila. A nik z nich v tomto prípade provokačného, drzého a arogantného neplatiča úplatkov nemal ani len najmenšiu snahu plniť Hippokratovu prísahu. Moje zlé a nemorálne chovanie proste personál dal manželke riadne a náležite pocítiť.

Keď manželka rodila po druhý krát v pôrodnici v Bratislave na Antolskej, opäť som nedal personálu bežný úplatok a opäť rodila sama. Tentoraz sa žiadna smena nemenila a službukonajúca lekárka mala za celý deň dokonca iba dva pôrody. Napriek tomu sa na manželku demonštratívne ani len neprišla pozrieť a všetko museli zvládnuť sestričky samotné. Maličké malo síce pupočnú šnúru omotanú okolo krku, ale našťastie to dobre dopadlo.

Po nejakom čase mala rodiť i manželka kolegovho kamaráta. Ošetrujúci lekár si v poradni od neho priamo vypýtal päť tisíc korún, aby pôrod prebehol bez problémov a komplikácií.

Kolegov kamarát bol poučený mojimi skúsenosťami s pôrodným personálom a bolo mu teda úplne jasné, že lekár sa mu na ženu vykašle tak či tak, nezávisle od toho, či mu požadované peniaze dá alebo nie. Takisto vedel, že hlásiť to polícii a fungovať ako policajný agent jeho žene vôbec nepomôže a lekársku starostlivosť jej to absolútne nezlepší. Miesto nezmyselného a bezúčelného dania úplatku lekárovi, čo by boli skutočne len vyhodené peniaze, alebo zbytočného kontaktovania polície, čo by prinieslo len starosti, opletačky a problémy, si preto radšej najal dvoch výpalníkov z nemenovanej súkromnej bezpečnostnej služby, aby zabezpečili manželke hladký a bezproblémový pôrod a s vysvetlením, o čo vlastne ide, im dal presne rovnakú čiastku, akú od neho požadoval lekár.

Najatí výpalníci navštívili gynekológa priamo na jeho pracovisku, vymenili si s ním zopár teplých ľudských slov a oznámili mu, že ak bude mať žena kamarátovho kolegu pri pôrode akékoľvek čo i len najmenšie problémy, ruky mu dolámu.

.

Boli to naozaj dobre investované peniaze, výpalníci boli skutočne zo spoľahlivej a serióznej firmy. Keď na manželku kolegovho kamaráta prišli pôrodné bolesti, kamarát zavolal na určené číslo, masívny tereňák s tmavými sklami a tromi rovnakými číslicami na ŠPZ okamžite prišiel, zaviezol manželku do pôrodnice, zaparkoval vyzývavo na chodníku priamo pred vchodom a počas celého pôrodu sedeli dvaja potetovaní holohlaví hrubokrkí demonštratívne predo dvermi pôrodnej sály. A pôrod za vzrušenej pozornosti a skutočne nadštandardnej aktivity mimoriadne pozorného a snaživého zdravotníckeho personálu prebehol absolútne hladko a bezproblémovo bez náznaku čo i len najmenších komplikácií. Žiadna rodička v nemocnici ešte nikdy nemala takú vzornú a príkladnú predpôrodnú i popôrodnú starostlivosť, ako manželka kolegovho kamaráta a to pritom výpalníkom zaplatil len štandardnú požadovanú čiastku, za ktorú by sa prítomný lekár rozhodne usilovnosťou nepretrhol. Asi tak by to v našom zdravotníctve po ukončení reforiem podľa predstáv nášho ministra malo zrejme štandardne vyzerať. Len ten úplatkársky gynekológ si určite ešte dlho od žiadnej rodičky úplatok radšej nepýtal.

A len pre úplnosť - všetci ostatní lekári, ktorých som v živote stretol, boli milí, ochotní a bezúplatkoví. A tie milé, ochotné sestričky, čo v oboch prípadoch, keď bola manželka v pôrodnici, tak dobre všetko samy zvládli, dostali kávu a bonboniéru. I keď si nič nepýtali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

VšZP pri tendri lieku na rakovinu porušila zákon. Postup jej schválil Drucker

Poisťovňa protizákonne znížila cenu zákazky na liek imbruvica, aby sa vyhla súťaži s prísnejšími pravidlami, zistili kontrolóri.

KOMENTÁRE

Rusko: Keď úspešných mužov dobiehajú staré hriechy

Môžeme podozrenie polície nazvať odôvodneným?


Už ste čítali?